МЕТА:
навчальна:
розвивальна:
|
розвивати пам’ять, увагу, уявлення;
|
|
виховна:
|
виховувати повагу до українського народу;
виховувати патріотичні почуття.
|
|
ОБЛАДНАННЯ:
|
Карта України, плакати, Конституція України, індивідуальні завдання, завдання
для групової роботи, зошити, підручники, малюнки, ТЗН.
|
|
ТИП УРОКУ:
|
урок засвоєння нових знань.
|
ХІД УРОКУ:
-
Дзвоник пролунав, на урок гукав!
- Щоб працювати старанно та ефективно,
посміхніться своєму сусідові, а я бажаю вам успіху та гарних оцінок.
Лунає пісня «Україна…»
2. Усвідомлення поняття
«Батьківщина».
- Про що співалося у пісні?
- Що таке Батьківщина?
3. Робота з картою.
- Які найбільші міста ви знаєте?
- Які найбільші річки ви знаєте?
ІІ Вивчення нового матеріалу.
1. Повідомлення теми, мети уроку.
2. Символи держави.
- Кожна країна має свої символи.
- Пригадайте і назвіть їх.
3.
Розповідь вчителя про Україну. (с.57)
-
Україна – це земля, де ми народилися, де жили наші предки. Україна є великою європейською державою. Це самостійна країна…
4. Розповідь учнями віршів напам’ять про
герб, прапор.
Фізкультурна хвилинка.
Колективне
співання гімну під музичний акомпанемент «Ще не вмерла Україна».
5. Знайомство з Конституцією.
Україна – це самостійна держава. Кожна
держава живе за певними правилами. Ці правила називаються основним Законом
країни. Складається вона з 15 розділів, була прийнята 28.06.1996р.
Перша Конституція була складена
першим гетьманом України Пилипом Орликом у 1710р.
7. Знайомство з іншими Статтями Конституції.
Групова робота
Завдання: на картці
написані Статті Конституції, але слова розташовані хаотично. Вам слід
розташувати слова так, щоб утворилась закінчена думка, тобто речення.
Стаття 23
Кожна
людина має право на вільний розвиток.
Стаття 34
Кожному
гарантується право на свободу думки і слова.
Стаття 52
Діти
рівні у своїх правах незалежно від походження.
Стаття 53
Кожен
має право на освіту.
Стаття 65
Захист
Вітчизни, шанування державних символів є обов’язком громадян України.
Перевірка групової роботи,
оцінювання найактивніших учнів.
Фізкультурна хвилинка.
- В якій країні ми живемо? Тож ми українці!
1) – Українці
мають бути сильними (виконуємо вправи для
зміцнення м’язів рук).
зміцнення м’язів рук).
2) – Українці не
тільки сильні, а й гнучкі (нахили тулуба в
сторони).
сторони).
3)
– Українці ще дуже уважні (вправи на розвиток уваги).
4)
– Українці дуже добрі та щирі, посміхнемося один одному!
ІІІ Осмислення вивченого.
1. Робота з
підручником.
(стор.
102 – 103)
-
Читання. Відповідь на питання.
-
Розповідь вірша «Солодка земля» напам’ять.
2. Робота в зошиті.
(стор.
35)
+
Індивідуальна робота:
1)
Напиши найбільші міста України;
2)
Напиши найбільші річки України.
ІV Підсумок уроку.
- Яка тема уроку?
- Які міста, річки України ви запам’ятали?
- З яким головним Законом держави ознайомилися?
- Яка робота на уроці найбільш сподобалась?
Лунає музика «Край, наш рідний
край».
Домашнє завдання: стор.112 – 113,
виразно читати, відповідати на питання.
Немає коментарів:
Дописати коментар